Dziwnów ani gwiazdom, ani medalom się nie dziwi

Aleja Gwiazd w Dziwnowie

Choć odsłaniane na Alei Gwiazd Sportu repliki medali z lat minionych nie zaspokoją głodu nowych sukcesów naszych olimpijczyków to i tak warto sukcesy upamiętniać. W ubiegły weekend Robert Korzeniowski odsłonił w Dziwnowie replikę swojego pierwszego złotego medalu olimpijskiego zdobytego przed 16 laty w Atlancie. A że historia kołem się toczy to dziwnowskiej wersji medalu Roberta, na ścianie chwały będą towarzyszyć świeżutkie medale z Londynu- brązowy Damiana Janikowskiego i srebrny Sylwii Bogackiej. 

To właśnie podczas Igrzysk Stulecia w Atlancie trakcie trenerzy Damiana ; Ryszard Wolny i Włodzimierz Zawadzki świętowali tytuły mistrzowskie, zaś stawiana przez Sylwię Bogacką za sportowy wzór Renata Mauer - Różańska wywalczyła podwójne złoto.

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie organizowany był już po raz jedenasty dając okazję wczasowiczom do zmierzenia swoich sił min. w rywalizacji paintbalowej z Sylwią Bogacką, narciarskiej (na sucho po plaży!) z Józefem Łuszczkiem, czy w marszu z Robertem Korzeniowskim. Damian Janikowski zamiast walczyć rozdawał serdeczne uściski przyjaźni dziękując kibicom za wsparcie.