Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu

Walking Lovers w Karpaczu

26 sierpnia, piątkowy letni wieczór. Tego dnia odbył się Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu. Na starcie zgromadził licznych wielbicieli aktywnego odkrywania Sudetów. Blisko pięciokilometrowa trasa zaczynała się startem w sercu Karpacza, na deptaku pod Urzędem Miasta. Walkerzy, po przeprowadzonej przez Roberta Korzeniowskiego energetyzującej rozgrzewce ruszyli w stronę Parku Leśnego, gdzie wydłuż rzeki Łomnicy, przy zaporze wodnej i wodospadach rozciągnęli się na dłuższy peleton. Różnica poziomów na trasie wyniosła 170 m. Z najwyższego, przebiegającego duktem leśnym punktu widać było Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy. 

Grono barwnych, zdrowo zmęczonych, ale entuzjastycznie rozkręconych uczestników zorganizowanego przez Walking Lovers Festiwalu Chodu całymi rodzinami i grupami przyjaciół oraz klubowych kolegów finiszowało na błękitnej bieżni lekkoatletycznego stadionu im. Ireny Szewińskiej. Justyna i Robert Korzeniowscy na mecie przygotowali dla wszystkich specjalne okolicznościowe medale w kształcie serca a najszybsi oraz najstarszy i najmłodszy piechur, na odbudowanie energii, otrzymali wyjątkowe nowozelandzkie miody Manuka. Impreza była pierwszym etapem sportowego tryptyku organizowanego przy współudziale i aktywnym wsparciu Miasta Karpacz z Burmistrzem Radosławem Jęckiem i jego zastępczynią Kamilą Cyganek na czele.

Następnego dnia na tym samym stadionie odbywały się finały Drużynowych Mistrzostw Polski PZLA, a w niedzielę 28 sierpnia lekkoatletyczna młodzież, w drodze do IO Brisbane 2032 rywalizowała w mityngu Korzeniowski CUP. Wielu uczestników masowego chodu z Walking Lovers, tak jak drużyna RK Athletics, czy UKS Olimpijczyk 46 z Wrocławia zaznaczyło swój sportowy udział w obu imprezach.

Idziemy dalej i już czekamy na kolejne walkingowe święto w Karpaczu. Najbliższą okazją do spotkania na błękitnej bieżni Stadionu Miejskiego będzie zaplanowany na środę 7 września poranny trening dla uczestników odbywającego się w Karpaczu Forum Ekonomicznego.

Dziękujemy Miastu Karpacz – współorganizatorowi wydarzenia oraz naszym partnerom: Fundacji Instytut Studiów Wschodnich – Festiwal Biegowy, Propharma – Miody Manuka i WeNet Group – naszym Doradcom Internetowym.

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-1

Walking Lovers w Karpaczu-2

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-3

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-4

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-5

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-6

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-7

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-8

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-9

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-10

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-11

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-12

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-13

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-14

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-15

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-16

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-17

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-18

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-19

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-20

Festiwal Chodu Walking Lovers w Karpaczu-21