II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie

Nordic Walking w Choczewie

Robert Korzeniowski został Ambasadorem II Mistrzostw Świata w Nordic Walking, które zostaną rozegrane już 17 czerwca w Polsce, na terenie nadmorskiej gminy Choczewo.
Niedawno, wraz z żoną Justyną, z którą zawsze wspólnie promuje i wspiera wszystkie formy sportowego chodzenia, w tym nordic walking, Robert Korzeniowski wziął udział w zorganizowanej przez Polską Federację Nordic Walking konferencji prasowej. Ważnym punktem spotkania było zaprezentowanie pamiątkowych medali mistrzostw oraz statuetek- trofeów, które trafią do rąk zwycięzców wszystkich rozgrywanych w trakcie zawodów kategorii. Duże wrażenie na Walking Lovers zrobiła przede wszystkim pięciokilometrowa pętla, która przebiega przez tereny leśne przy jednej z najpiękniejszych nadbałtyckich plaż we wsi Kopalino. Wszystkie dystanse i kategorie II MŚ w Nordic Walking w Choczewie będą rozgrywane właśnie na tej trasie. Na jednym z jej odcinków roztacza się piękny widok na morze. 

Dodatkowe atrakcje w trakcie II MŚ w Nordic Walking w Choczewie

W II Mistrzostwach Świata w Nordic Walking w Choczewie będzie uczestniczyło około 1000 zawodników z różnych stron świata. W sumie w zawodach będą brali udział miłośnicy nordic walkingu z 4 kontynentów! Poza rywalizacją sportową będą mieli możliwość uczestniczenia także w towarzyszących zawodom innych atrakcjach. W trakcie zawodów będzie się odbywał m.in. Festiwal Moto Rock, czyli zlot historycznych traktorów. Wśród zabytkowych maszyn będzie można dokładnie obejrzeć m.in. elegancki kabriolet Lanz Bulldog z 1939 roku. „Loversi” już mieli okazję obejrzeć i przetestować ten pojazd na plaży w Kopalinie. Listy startowe II Mistrzostw Świata w Nordic Walking w Choczewie już są prawie kompletne, ale dla tych, którzy chcieliby jeszcze aktywnie dołączyć do wydarzenia, zostało jeszcze kilkadziesiąt wolnych miejsc. Zarejestrować się na zawody można pod linkiem:

https://www.nordicwalkingworldcup.com/pl/cities-list,2022/choczewo-2022  

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -1

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -2

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -3

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -4

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -5

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -6

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -7

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -8

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -13

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -10

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -10

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Choczewie -9