Robert Korzeniowski stanął na czele nowego stowarzyszenia OlimpijczycyPL

Członkowie stowarzyszenia OlimpijczycyPL

Przynależność do Rodziny Olimpijskiej to zobowiązanie na całe życie. Robert Korzeniowski nie tylko jako olimpijczyk, ale przede wszystkim jako czterokrotny mistrz olimpijski, idąc dalej swoją drogą do życiowego mistrzostwa, postanowił z najbliższymi sobie olimpijkami i olimpijczykami połączyć siły na rzecz wzmocnienia społecznej misji sportowców, którzy kiedykolwiek reprezentowali Polskę na igrzyskach olimpijskich, lub w Zawodach Przyjaźni 1984, które miały być substytutem udziału w  IO Los Angeles ’84.

Wśród członków założycieli stowarzyszenia znaleźli się: 

Anita Włodarczyk, Maja Włoszczowska, Konrad Niedźwiedzki, Jacek Bierkowski, Luiza Złotkowska, Izabela Dylewska, Jerzy Pietrzyk, Andrzej Supron, Adam Korol, Jacek Wszoła, Paweł Nastula, Krzysztof Wiłkomirski.

Na czele stowarzyszenia, jako prezes stanął Robert Korzeniowski.
Wszyscy członkowie stowarzyszenia OlimpijczycyPL przyjęli następujące założenia:

,,Chcemy łączyć, pomagać i animować, bo widzimy gigantyczne możliwości, które warto wykorzystać. Dlatego stworzyliśmy OlimpijczycyPL!
Postanowiliśmy przed Stowarzyszeniem szereg zadań. Wśród najważniejszych są:

  • Wzmacnianie wartości i społecznej integracji każdego olimpijczyka.
  • Wspieranie każdego olimpijczyka, który powinien móc pełnić w swoim środowisku, rolę ambasadora olimpizmu i związanej z nim nierozerwalnie idei Fair Play.
  • Nawiązanie bieżącej i konstruktywnej współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim i jego Komisją Zawodniczą.
  • Wzmocnienie aktualnych działań, które są podejmowane na rzecz dwutorowej kariery zawodników.
  • Otaczanie opieką olimpijczyków, którzy jej potrzebują ze względów zdrowotnych i materialnych.
  • Ścisła współpraca ze wszystkimi krajowymi i zagranicznymi organizacjami związanymi z ruchem olimpijskim.

Wszystkich Olimpijczyków, którzy są zainteresowani włączeniem się do tej inicjatywy, zachęcamy do kontaktu pod adresem mailowym: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
#OlimpijczycyPL”

„To dopiero początek naszej drogi i początek budowy programu działań, ale idziemy dalej i jesteśmy przekonani, że razem zrobimy dużo więcej” – mówi Robert Korzeniowski