Toruń po Otwartych Mistrzostwach w PRZEchodzeniu

Toruń po Otwartych Mistrzostwach w PRZEchodzeniu-1

W sobotę, 15 września Rynek Staromiejski w Toruniu przemienił się w tor sportowych zmagań w ramach Otwartych Mistrzostw w PRZEchodzeniu. Mieszkańcy pokazali, że doskonale wiedzą, co to dobra zabawa i duch zdrowej rywalizacji.

Celem sobotniego wydarzenia było przede wszystkim promowanie budowy nowego mostu drogowego w Toruniu, ale także zachęcanie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu. By przekazać torunianom wiedzę dotyczącą nowej inwestycji, która znacznie ułatwi dostęp do obiektów sportowych, terenów zielonych oraz miejsc aktywnego wypoczynku, zorganizowane zostały Otwarte Mistrzostwa w PRZEchodzeniu.

Prezydent Torunia Michał Zaleski był pierwszym uczestnikiem Otwartych Mistrzostw w PRZEchodzeniu. Po krótkim instruktażu Roberta Korzeniowskiego, prezydent sprawnie pokonał dystans.

Zawody poprzedziła profesjonalna rozgrzewka prowadzona przez instruktorkę fitness z GRA Fitness City oraz nauka tanecznych kroków w wykonaniu instruktorów szkoły tańca Jagielski Dance Project. Występy zawodników oceniane były przez jury, w którym zasiedli między innymi wielokrotny medalista Robert Korzeniowski, znany komentator sportowy Dariusz Szpakowski oraz Kierownik Biura Realizacji Projektu Mostowego, Barbara Tyrankiewicz. Taki skład jury zmotywował uczestników do pokazania pełni swoich możliwości.

Pierwsze miejsce w zawodach zajęła Katarzyna Okońska, która przemierzyła symboliczny dystans w wykonanym przez siebie miniaturowym czołgu. Chodziarz, Aleks Hagge, wzorując się na postaci Roberta Korzeniowskiego, zajął drugie miejsce. Trzecim miejscem uhonorowana została miss Wiktoria Mańkowska, uczennica Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Toruniu.