RK Athletics Projekt na miarę olimpijskich ambicji

Od początku marca 2015 roku działalność rozpoczął klub lekkoatletyczny RK Athletics. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja w naszym kraju „Królowej Sportu” jak zwyczajowo nazywana jest Lekka Atletyka.

RK Athletics to klub dla każdego, kto chce uprawiać biegi, skoki, rzuty i chód pod okiem doświadczonych i licencjonowanych trenerów. Klub prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Oprócz wieku, trenerzy RK Athletics biorą pod szczególną uwagę poziom zaawansowania zawodnika w danej kategorii i zgodnie z nim układają program treningów tak, aby Członkowie RK Athletics osiągali wyznaczone wcześniej cele w jak najefektywniejszy sposób.
Klub jest stworzony z myślą o osobach indywidualnych i całych rodzinach, grupach znajomych, ale także  firmach. Każdy kto chce uprawiać lekką atletykę znajdzie tutaj coś dla siebie.

„Celem działalności RK Athletics jest jak najszersze dotarcie do społeczeństwa i popularyzacja uprawiania lekkiej atletyki w Polsce. Od kilku lat obserwuję duże zainteresowanie bieganiem, które w 2013 roku stało się najchętniej wybieranym sposobem na uprawianie sportu w kraju. Niewiele jest jednak inicjatyw, które pozwalają na kształcenie prawidłowej techniki biegania, a z pozostałymi konkurencjami lekkoatletycznymi takimi jak chód, rzuty czy skoki nie jest lepiej. Chcemy pokazać, że lekką atletykę może uprawiać każdy, w dowolnym wieku i w prawidłowy sposób. Dlatego w naszym Klubie zajęcia prowadzą tylko licencjonowani przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i doświadczeni trenerzy. Podobnie jest z infrastrukturą na której odbywają się treningi. Przykładem może być Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie nasi Klubowicze korzystają z profesjonalnych obiektów lekkoatletycznych takich jak hala lekkoatletyczna, stadion lekkoatletyczny, basen, siłownia oraz tereny lasku bielańskiego. To wszystko po to, aby w warunkach zbliżonych do profesjonalnego sportu Klubowicze RK Athletics mogli rozwijać swoje pasje” – powiedział Robert Korzeniowski

Oferta klubu obejmuje specjalne rabaty dla dzieci, młodzieży i rodzin. Zajęcia prowadzone są w grupach lub w formie zajęć z trenerem indywidualnym, także z dojazdem do Członka Klubu. Firmy otrzymują możliwość stworzenia dla swoich pracowników grup treningowych, w ramach których zajęcia prowadzone są o ustalonych porach i wg. uzgodnionego formatu. Każdy z Klubowiczów niezależnie od posiadanego pakietu, może korzystać z obiektów RK Athletics także poza godzinami treningów swojej grupy, w ramach dostępności obiektów dla Klubu.

„Zaczynamy projekt na miarę moich lekkoatletycznych marzeń, które po rozstaniu z zawodowym sportem zawsze biegły w kierunku masowego uprawiania dyscypliny, jaką wciąż określamy dumnym mianem Królowej Sportu” – powiedział Robert Korzeniowski

Szczegółowe informacje o klubie www.rkathletics.com