Walking Lovers

Korzeniowscy

Walking Lovers przyświeca  idea popularyzacji chodu sportowego wśród Polaków. Naszym głównym celem jest zwrócenie uwagi na to, że taka forma aktywności fizycznej jest odpowiednia absolutnie dla każdego, niezależnie od stanu zdrowia! Chodzić mogą także dzieci i osoby starsze. Jest to świetny sposób spędzania czasu wolnego i dobra forma aktywizacji sportowej dla całej rodziny. Chód jest też doskonałą formą aktywności dla sportowców, także w trakcie kontuzji i odbudowywania dobrej formy po dłuższej przerwie. Chód sportowy to np. doskonała metoda rehabilitacji po urazach.

Według wielu specjalistów chodzenie to najprostsza i najbardziej ekologiczna forma poruszania się. Chodząc wspieramy swoje zdrowie i dbamy o to, żeby być zawsze w dobrej formie. Chodzenie nie obciąża stawów i tak naprawdę nie wymaga bardzo dużego wysiłku fizycznego.

Fundacja Roberta Korzeniowskiegi i Walking Lovers zapraszają biznes do współpracy. Zachęcamy do kontaktu i do umówienia się z nami na zajęcia, które łączą w sobie sport i motywację. Wszystkim uczestnikom organizowanych eventów pomagamy w budowaniu chęci do aktywności fizycznej oraz wspieramy ich w dbaniu o technikę i stawianiu przed sobą nowych wyzwań.

Logo Walking Lovers

Nasza misja

Wartości, które promujemy:

01

Zdrowy tryb życia

Podstawową wartością, którą promujemy w Walking Lovers, jest dbanie o prowadzenie zdrowego trybu życia. Chodzenie jako najprostsza forma aktywności jest do tego odpowiednim środkiem. Chodząc nie tylko dbamy o utrzymanie dobrej kondycji, ale też wzmacniamy i kształtujemy zdrową sylwetkę ciała. Dodatkowo taka forma ruchu jest odpowiednia dla każdego, ponieważ nie niesie za sobą np. ryzyka powstania kontuzji.

02

Aktywność fizyczna

Chodzenie to znakomita forma aktywności fizycznej, do której nie potrzeba żadnych przygotowań i specjalistycznego sprzętu. Wystarczą tylko wygodne buty i można ruszać w drogę! Jako rodzaj aktywności fizycznej chodzenie pozwala też na realizację ambicji związanych nie tylko z poprawą parametrów zdrowotnych, ale także z osiąganiem coraz lepszych wyników w rywalizacji z innymi osobami! Jeżeli szukasz sposobu, żeby zacząć się ruszać, chód sportowy jest dla Ciebie!

03

Wychowanie poprzez sport w duchu fair play

Chodzenie na spacery ze swoimi dziećmi może być znakomitym wzbogaceniem procesu wychowania. Poprzez częste wspólne wyprawy w teren nie tylko masz możliwość poprawy formy dziecka, ale masz też wpływ na wychowanie go w duchu fair play! Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrową rywalizacją zawsze przynoszą bardzo dobre rezultaty i budują w dzieciach prawidłowe postawy, w tym kształtują w nich chęć zdrowej rywalizacji.

04

Sportowa aktywizacja rodzin


Spacery z innymi członkami rodziny to znakomita forma aktywizacji dla wszystkich. W trakcie wspólnego chodzenia ma się możliwość spędzania czasu wolnego z bliskimi, długich rozmów i lepszego poznawania okolicy. W trakcie chodzenia można nie tylko lepiej poznać najbliższe okolice swojego miejsca zamieszkania, ale również znajdujące się w pobliżu tereny zielone. Dobrym pomysłem może być też udanie się razem gdzieś dalej! 

Nasza misja

Korzyści zdrowotne związane z uprawianiem chodu sportowego

Chód sportowy, niekoniecznie w formule olimpijskiej, to doskonała forma aktywności fizycznej dla każdego i na każdym etapie życia, mogą z niej korzystać także osoby starsze, ale i dzieci np. towarzysząc rodzicom w weekendowych aktywnościach,. Walking to bardzo bezpieczny, nieobciążający stawów sport, który pozwala nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale również umożliwia kształtowanie sylwetki. Dzięki uprawianiu tej dyscypliny można w łatwy sposób wzmocnić cały organizm, poprawić wytrzymałość, hartować się do zmiennych warunków pogodowych i zgubić zbędne kilogramy! Podczas chodu sportowego aktywowane są nie tylko stopy i mięśnie nóg, ale także głębokie mięśnie brzucha i miednica, mięśnie grzbietu i ramion. Zaangażowanie całego ciała jest wyjątkowo ergonomiczne i nie powoduje przeciążeń żadnej jego części. 

By chód był jak najbardziej efektywny i sprzyjający zdrowiu, należy się poruszać, stawiając stopy w linii, jedna przed drugą i zaczynając każdy kok od postawienia stopy na pięcie i kończąc wyraźnym przejściem na śródstopie, co nadaje wykonywanym ruchom więcej dynamizmu. Ramiona powinny być ugięte, najlepiej pod kątem 90 stopni i pracować po linii ruchu, narzucając rytm nogom. Wyprostowana sylwetka pomoże w lepszym wykorzystaniu pojemności płuc i zaangażowaniu mięśni grzbietu i pośladków.

Rozpoczynając swoją przygodę z chodem sportowym, trzeba tylko zadbać o odpowiedni, wygodny strój i zaplanować atrakcyjną trasę. Realizacja postawionego sobie celu zawsze daje satysfakcję i poczucie, że jest się skutecznym w podejmowanych działaniach. Nie trzeba od razu zaczynać od bardzo dużych wyzwań. Na początku wystarczą krótkie trasy, nawet 2-3 kilometry, a po kilku tygodniach systematycznego maszerowania i wzmacniania swojej kondycji, wybierane trasy można wydłużać, żeby zwiększać stawiane sobie wyzwania i sprawiać, że ich realizacja będzie się wiązała z jeszcze większą przyjemnością!
Chodzić można praktycznie wszędzie – po równym bruku, asfalcie, szutrowej alejce, leśnym dukcie, bieżni stadionu, a nawet po ruchomej bieżni klubu fitness. Można zatem śmiało stwierdzić, że trenować możemy wszędzie tam, gdzie właśnie się znajdujemy. 

Oglądaj nas

Walking Lovers na YouTube

Justyna i Robert, czyli Walking Lovers, wspólnie wprowadzą Was w świat walkingu. W publikowanych materiałach przedstawiamy chód sportowy jako dyscyplinę i formę aktywności sportowej, która jest odpowiednia dla wszystkich!

Online

Walking Lovers w social mediach

Walking Lovers jest także w mediach społecznościowych. Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie!

Wydarzenia

Najnowsze wpisy aktualności

Wielkie święto chodzenia wokół Teatru Wielkiego w Warszawie
Korzeniowski RK Athletics Fundacja Roberta Korzeniowskiego
Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup
Korzeniowski RK Athletics Fundacja Roberta Korzeniowskiego

24 kwiecień 2024 / Robert Korzeniowski

Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup już 5 maja 2024

Logo Walking Lovers

Walking Lovers

Uczymy chodu sportowego

Spotkajmy się na bieżni i bądź lekkoatletyczn (y/a) razem z nami!

1

2

3

4