Mentoring

Inspiracja dla biznesu

Sukces sportowy rozpala wyobraźnię kibiców, cieszy i motywuje zarówno samego zwycięzcę, jak i jego otoczenie. Jego pragnienie daje wyjątkową energię do podejmowania kolejnych wyzwań, zaś wizja nagrody i poczucie wypełnianej misji pozwalają nieraz podnosić się nawet po najdotkliwszych porażkach

 

  Robert Korzeniowski

Mentoring

Na czym polega mentoring biznesowy dla kadry kierowniczej?

Mentoring biznesowy to proces, w którym biorą udział dwie strony, czyli mentor biznesowy i mentee, czyli korzystający z jego usług klient. Zadaniem mentora biznesowego jest pomaganie i nauczenie klienta osiągania sukcesów zawodowych i osobistych. Mentor i coach biznesowy  w swojej pracy najczęściej korzysta z własnych doświadczeń i ze znajomości różnych modeli biznesowych. 

Robert Korzeniowski jest w stanie przekazać swoim klientom wiele przydatnych informacji na temat sposobów radzenia sobie ze stresem, stawiania przed sobą kolejnych celów i znajdowania sposobów ich realizacji.

Mentoring biznesowy ma szczególne znaczenie w pracy kadry kierowniczej. Mentor biznesowy najczęściej pracuje z właścicielami, z dyrektorami i z kierownikami firm. Jest to ważne, ponieważ kadra zarządzająca w firmie w największym stopniu decyduje o tym, czy firma jest w stanie osiągać sukcesy, czy może z różnych przyczyn przez długi czas pozostaje w tym samym miejscu. Coaching biznesowy ma na celu podniesienie pewności siebie klientów, niesienie wsparcia w podnoszeniu poziomu ich przywództwa, w opracowaniu skutecznych sposobów zarządzania zespołem, w skutecznym oddelegowywaniu zadań i w opracowaniu takich zmian w sposobie organizacji firmy, które pozwolą osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Znaczenie wyboru odpowiedniego mentora biznesowego

Decydując się na skorzystanie z coachingu biznesowego i wybierając odpowiedniego mentora biznesowego, warto jest najpierw zweryfikować jego drogę zawodową, zdobyte doświadczenia oraz dotychczasowe osiągnięcia. 

Warto jest też sprawdzić, jak dobre opinie ma dany mentor biznesowy wśród swoich dotychczasowych klientów.

Mentoring biznesowy jest w stanie dobrze spełniać swoje funkcje i przynosić oczekiwane rezultaty działania, tylko jeśli mentor biznesowy ma odpowiednie kwalifikacje, czyli wiedzę i doświadczenie. Mentor rozpoczynając pracę z klientem, koniecznie musi się do tego najpierw dobrze przygotować. Jego praca może przynosić oczekiwane skutki tylko, jeżeli przygotowując spotkania, najpierw dobrze zapozna się ze sposobem działania firmy i z zakresem wykonywanych przez klienta zadań.

 

Bohaterowie bywają często inspiracją dla ludzi biznesu. W końcu rywalizacja, indywidualna i drużynowa, stres, działanie w zmiennych warunkach, na które mamy wpływ, albo i nie, są codziennością dla działania w obu wymiarach

Robert Korzeniowski

Czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, jako mówca motywacyjny z ponad 20 letnim doświadczeniem, nawiązuje w swoich wystąpieniach zarówno do własnych doświadczeń ze sfery sportowej, jak i do innych projektów biznesowych które realizował po zakończeniu kariery zawodniczej w 2004 roku.

Robert Korzeniowski

Doświadczenie

Zarządzanie projektami i zespołami ludzkimi w dużych korporacjach

01

TVP Sport

Twórca i pierwszy redaktor naczelny kanału TVP Sport

02

UEFA Events

Doradzałem UEFA Events przy organizacji UEFA EURO 2012 w zakresie sprzedaży i promocji programu pakietów biznesowych corporate hospitality

03

CCC Team

W 2019 roku odpowiadałem za pozycjonowanie medialne i marketing pierwszej polskiej worldtourowej drużyny kolarskiej CCC Team

04

Grupa LUXMED

Obecnie rozwijam program medycyny sportowej z Grupą LUXMED

05

Eurosport

Olimpijski ambasador i ekspert Eurosportu - Home of Olympics. Uczestniczyłem w projektach sportowych Grupy Discovery, do której należy stacja.

RK Athletics

Obok doświadczeń w zakresie zarządzania projektami i zespołami ludzkimi w dużych korporacjach, wciąż jest trenerem lekkiej atletyki w swoim warszawskim klubie lekkoatletycznym RK Athletics www.rkathletics.com, w którym zarządza pracą trenerów oraz osobiście szkoli zarówno utalentowaną sportowo młodzież jak i dorosłych zawodników poszukujących lepszej formy i harmonii wg. zasady tzw. work life balance.

Sportowe chodzenie, rozwijane w klubie, ale i praktykowane na co dzień wraz z żoną Justyną Korzeniowską w formie fitness walking jest częstym elementem uzupełniającym biznesowe szkolenia motywacyjne.

RK Athletics

Nowy program motywacyjny

Re-aktywacja

Autorski program RE-AKTYWACJA, który jest odpowiedzią jak poradzić sobie z kryzysem zarówno osobistym jaki i zawodowym oraz powrócić do normalnej aktywności i równowagi zarówno zawodowej jak i osobistej - work life balance.

Program składa się z dwóch modułów gdzie, oprócz mowy motywacyjnej - WEBINARU, jako opcję proponujemy także team building w formie aktywizacji na bazie walkingu uprawianego indywidualnie oraz w firmowych grupach.

Kilka innych przykładów tematyki poruszanej przez Roberta Korzeniowskiego w trakcie wystąpień publicznych:

"Od nieoczekiwanej porażki do upragnionej nagrody"

Jak zarządzać emocjami i budować konstruktywne plany na przyszłość

"Z podium na podium"

O długodystansowym osiąganiu celów, wyznaczaniu nowych granic i konsekwencji w działaniu

"Sport - pasja i kluczowy element budowy równowagi osobistej"

O długodystansowym osiąganiu celów, wyznaczaniu nowych granic i konsekwencji w działaniu

"Jak zaprzyjaźnić się z własnym organizmem"

O racjonalnym i zdrowym uprawianiu sportu dającym maximum satysfakcji z wykorzystaniem osobistego potencjału

"Olimpijczycy sportu i biznesu"

Globalizacja sportu w kontekście związanego z nim sponsoringu, praw nadawczych i komercyjnej wyceny sukcesów w sporcie

Online

Robert Korzeniowski w social mediach

 

Robert Korzeniowski ma doświadczenie w wystąpieniach zarówno dla kameralnych, niewielkich grup o charakterze warsztatowym, jak i w kilkusetosobowych konferencjach.

Języki wykładowe to:

Polski

Angielski

Francuski

Hiszpański

Dostępność szkoleń online w zakresie wystąpień na żywo oraz późniejszego wewnętrznego wykorzystania wewnętrznego materiałów przez Klienta.

Robert Korzeniowski

Mentoring

Szkolenia i wykłady

Inspiracja dla biznesu

1

2

3

4

Jesteś zainteresowan (a/y) współpracą?
Napisz do mnie