Fundacja Roberta Korzeniowskiego

Citius - Altius - Fortius

Misja Fundacji Roberta Korzeniowskiego zorientowana jest na wychowanie poprzez edukację lekkoatletyczną, szeroko pojęte kształtowanie poprzez sport w duchu fair play i angażowanie całych rodzin we wspólną sportową pasję. Cele fundacji są realizowane przez organizowanie różnego typu imprez kulturalnych i sportowych dla dzieci i młodzieży, osób starszych, niepełnosprawnych, społecznie wykluczonych oraz walczących z uzależnieniami.

Fundacja działa we współpracy z samorządami, klubami i związkami sportowymi oraz stowarzyszeniami, którym bliska jest realizacja misji wychowania poprzez sport. Jednostką organizacyjną fundacji jest założony przez Roberta Korzeniowskiego i działający od 2015 roku klub RK Athletics. Klub prowadzi regularne treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych w pięciu lokalizacjach – czterech w Warszawie i jednej w Izabelinie. 14 trenerów, w tym specjaliści z Ukrainy, którzy trafili do Polski jako uchodźcy, pracuje z młodzieżą i przygotowują ją do zawodów w większości konkurencji lekkoatletycznych od sprintów, przez biegi średnie i chody, po skoki i rzuty. Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie fundacja objęła też opieką grupę dzieci z Ukrainy, dla których sport jest szansą na społeczną integrację i znalezienie równowagi emocjonalnej.

Fundacja Roberta Korzeniowskiego

Wspierać nas można w formie wolontariatu, poprzez darowizny rzeczowe lub poprzez wpłacanie darowizn finansowych na konto klubu RK Athletics:

PKO BP 65 1020 1169 0000 8502 0302 6424

Fundacja Roberta Korzeniowskiego

Założony z pasji

Jesteśmy klubem młodym historią i wiekiem większości naszych klubowiczów. Rozpoczęliśmy działalność w 2015 roku od niewielkiej grupy pasjonatów biegania. Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu na terenie AWF Warszawa.

Obecnie trenujemy w trzech warszawskich lokalizacjach realizując wszechstronny lekkoatletyczny program dla dzieci i młodzieży oraz walkingowe i biegowe przygotowanie dla dorosłych.

Założony z pasji

Olimpijskie korzenie

Twórcą RK Athletics jest wielokrotny Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski, który pełni w rolę trenera głównego w klubie.

Odpowiada za cały koncept merytoryczny zajęć, osobiście angażuje się w prowadzenie treningów chodowych (walkingu) oraz odkrywa młode talenty wśród młodzieży.

Olimpijskie korzenie

Fundacja Roberta Korzeniowskiego

Citius - Altius - Fortius

Wychowanie poprzez sport w duchu fair play

1

2

3

4

Fundacja Roberta Korzeniowskiego

REGON: 384688770
NIP: 5213880252
KRS: 0000810061

Fundacja Roberta Korzeniowskiego - FRK

Statut fundacji

ul. Nowoursynowska 121d,
02-797 Warszawa

Numer konta
PKO BP 65 1020 1169 0000 8502 0302 6424

Wspierają nas

Między innymi to dzięki naszym partnerom możemy stale rozwijać nasz klub.

Fundacja Chocimska

OSiR Wawer

Zakochaj się w Warszawie na Mokotowie

Zakochaj się w Warszawie w Wawrze

Zakochaj się w Warszawie w Wawrze

Jesteś zainteresowan (a/y) współpracą?
Napisz do mnie