Korzeniowski Cup Mityng Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej

Korzeniowski Cup Mityng Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej -1

W kilka dni po wyróżnieniu Roberta Korzeniowskiego Nagrodą Fair Play PKOl za wsparcie udzielane sportowcom z Ukrainy nasza fundacja zaangażowała się w organizację halowej imprezy lekkoatletycznej pod nazwą Korzeniowski Cup Mityng Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Hala Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego zgromadziła ponad 400 dzieci, głównie z Ukrainy, ale też ich koleżanki i kolegów z Polski.

Dziecięca rywalizacja sportowa objęła zarówno siedmio, jak i osiemnastolatków. W wydarzeniu organizowanym pod auspicjami UNICEF dla Fundacji Pomosty, obok czterokrotnego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego i współpracującego z nim na co dzień w RK Athletics trenera Grzegorza Gajdusa, olimpijczyka z Atlanty i byłego rekordzisty Polski w maratonie, w charakterze gości specjalnych wzięli udział: super championka chodu, mielczanka Katarzyna Zdziebło, dwukrotna olimpijka z Rzeszowa Matylda Kowal i trzykrotny olimpijczyk z podkarpackich Harasiuków Artur Brzozowski.

Szczególny wymiar miała organizacyjna aktywność dwóch ukraińskich trenerek pracujących na rzecz Fundacji Roberta Korzeniowskiego – pochodzącej z Winnicy Oxany Starodub i przybyłej do nas z Doniecka przez Lwów Iryny Koval, która wróciła na Podkarpacie po letnim polsko-ukraińskim obozie sportowym w Cieszanowie.

Hasło projektu integracyjnego, którego kulminacyjnym punktem były zawody, brzmiało ,,Łączy nas talent", ale na pewno od teraz połączą nas również wspomnienia wspólnie przeżytych chwil na bieżni, rzutni i skoczni, gdzie dzieci i młodzież rywalizowali w duchu Fair Play.

Korzeniowski Cup Mityng -17

Korzeniowski Cup Mityng -1

Korzeniowski Cup Mityng - 18

Korzeniowski Cup Mityng - 19

Korzeniowski Cup Mityng

Korzeniowski Cup Mityng -2

Korzeniowski Cup Mityng - 7

Korzeniowski Cup Mityng - 5

Korzeniowski Cup Mityng - 4

Korzeniowski Cup Mityng - 6

Korzeniowski Cup Mityng - 10

Korzeniowski Cup Mityng - 8

Korzeniowski Cup Mityng - 9

Korzeniowski Cup Mityng - 14

Korzeniowski Cup Mityng - 15

Korzeniowski Cup Mityng - 3

Korzeniowski Cup Mityng - 11

Korzeniowski Cup Mityng - 13