Podróżuj na miarę XXI wieku! Kierunek: Meksyk

Robert i Justyna Korzeniowscy

„Podróżować to żyć”, mawiał Hans Christian Andersen. Mógłbym się podpisać pod tymi słowami. Również dla mnie podróżowanie zawsze było tożsame z życiem. Oznaczało ruch, przekraczanie własnych granic, odkrywanie tego, co nowe i nieznane – nie tylko w świecie, ale także w samym sobie. Moją biografię można również opowiedzieć przez kolejne podróże. Dziś jestem nie tylko sportowcem, ale także świadomym podróżnikiem. Nauczyłem się łączyć te dwie tak istotne części mojego życia. Chciałbym się z Wami tym podzielić.  

Wraz z moją żoną Justyną, z którą tworzymy Walking Lovers , postanowiliśmy zaprosić innych pasjonatów nietuzinkowych wyzwań do uczestnictwa w niezapomnianych wyprawach łączących w sobie zwiedzanie świata i uprawianie sportu.  Długo szukałem doświadczonego partnera, który pomógłby przygotować taką podróż zgodnie z moją wizją. Zdecydowałem się na Klub Laurazja – niekomercyjne biuro podróży od lat z powodzeniem realizujące unikane wyjazdy w najróżniejsze zakątki świata. Łączy nas podobne podejście do kwestii podróży, swoista filozofia wieloaspektowego poznawania egzotycznych miejsc od ich nieoczywistych, a jednocześnie zachwycających stron.   Na początek możemy Wam zaproponować wspólne odkrywanie Meksyku, czyli „Meksyk dla aktywnych z Robertem Korzeniowskim”.

To mój autorski program. Wiele będzie się działo przez te dwa tygodnie! Weźmiemy udział w warsztatach walkingowych na stadionie Playa del Carmen (kto pobije rekord i przejdzie najdłuższy dystans?). Wejdziemy na najwyższy wulkan Ameryki Północnej i zarazem najwyższy szczyt Meksyku: Pico de Orizaba. Urządzimy trekking w kraterze czwartej góry Meksyku – Nevado de Toluca. Będziemy się kąpać w zjawiskowych cenotach i w Morzu Karaibskim. Zwiedzimy m.in. Plac Trzech Kultur, Muzeum Antropologiczne, Bazylikę Matki Bożej z Guadalupe. Obejrzymy Piramidy Słońca i Księżyca. Udamy się w rejs kolorowymi łodziami po kanałach „pływających ogrodów” Xochimilco. Odwiedzimy Taxco, czyli jedno z tzw. „magicznych miasteczek”, miasto Puebla wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO czy Chichen Itza będące jednym z „Nowych Cudów Świata”. Napijemy się tequili na plantacji agawy. Przejdziemy się wzdłuż podziemnej rzeki płynącej przez ogromne groty. A to tylko niektóre z atrakcji.

W Meksyku połączymy zwiedzanie, doświadczanie nieznanego, z otwarciem na siebie i własny rozwój w duchu wellbeing. Co najważniejsze – stworzymy jedną zgraną drużynę. Razem będziemy podejmować kolejne wyzwania, realizować zamierzone cele i cieszyć się sukcesami. Wierzę, że tak właśnie powinno wyglądać odkrywanie świata w XXI wieku. John Steinbeck, wybitny amerykański pisarz, napisał kiedyś: „Ludzie nie biorą udziału w podróżach. To podróże biorą udział w naszym życiu”. Zaproście tę wyjątkową podróż do swojego życia! 

Czekam na was! Podejmijmy to wyzwanie! 

Więcej o podróży:

https://www.laurazja.pl/13717-meksyk-dla-aktywnych-z-robertem-korzeniowskim

https://www.laurazja.pl/autorpilot/walking-lovers-justyna-i-robert-korzeniowski 

 

Meksyk Piramida Słońca

Meksyk Wspinaczka na Nevado de Toluca

Meksyk Chichen Itza, Piramida Kukulkana

Meksyk Chichen Itza, Piramida Kukulkana

Cenote

Meksyk ogromna iguana