Robert Korzeniowski - Mer Wioski Zawodniczej Igrzysk Europejskich 2023 Kraków - Małopolska

Robert Korzeniowski - Igrzyska Europejskie 2023 Kraków - Małopolska - 1

Hasan Arat Przewodniczący Komitetu Koordynachjnego Igrzysk Europejskich i wice prezes EOC nominował najbardziej utytułowanego polskiego olimpijczyka, który po wszystkie swoje światowe i europejskie medale wychodził z Krakowa na Mera Wioski Zawodniczej.

Uroczyste przekazanie symbolicznego klucza miało miejsce na trzy dni przed oficjalnym otwarciem Igrzysk.
W ceremonii powitania zawodników w wiosce wziął udział olimpijski przyjaciel Mera, sprinter Marcin Nowak- Przewodniczący LOC , prezes Spółki Igrzyska Europejskie odpowiadającej za stronę wykonawczą tego największego w historii Polski sportowego wydarzenia.

 

Mer wioski chociaż piastuje urząd honorowy , to jednak do jego zadań należy dbałość o jak najlepsze relacje pomiędzy wszystkimi mieszkańcami wioski, pomoc w pokonywaniu  codziennych wyzwań jakie stoją przed blisko 3,5 tysięczną społecznością , dbałość o standard bytowy oraz dostępność programu socjalnego jak spektakle, koncerty , czy inne formy umilania czasu oczekiwania na zawody , albo celebrowania sportowych sukcesów.

Igrzyska Europejskie organizowane są po raz trzeci w historii a po raz pierwszy w kraju Unii Europejskiej. Po Baku i Mińsku przyszła kolej na Kraków i Małopolskę a na czwartej edycji sportowcy spotkają się w kolebce olimpizmu Grecji a dokładnie w jej stolicy Atenach.

Igrzyska Europejskie 2023 Kraków - Małopolska

Igrzyska Europejskie 2023 Kraków - Małopolska - 1

Igrzyska Europejskie 2023 Kraków - Małopolska - 2

Igrzyska Europejskie 2023 Kraków - Małopolska - 3