Ruszyły zapisy na Marsz Otwarty Walking Lovers i Nordic Walking na 5 km

Marsz Otwarty Walking Lovers i Nordic Walking

Już 23 kwietnia na koronie PGE Stadionu Narodowego odbędzie się 2. Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup, a częścią tego wydarzenia będą Marsz Otwarty Walking Lovers i marsz Nordic Walking na 5 km. Na oba te wydarzenia obowiązują zapisy, których można już dokonywać poprzez specjalny formularz dostępny na stronie rkathletics.com.

Druga edycja Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup oprócz rywalizacji wyczynowych zawodników z całego świata na dystansie 20 km w chodzie sportowym zgromadzi również sympatyków marszu Walking Lovers i Nordic Walkerów, którzy będą mogli wziąć udział w Marszu na 5 km. Oprócz nich o godz. 9:00 odbędzie się Chód dla Ukrainy na 1 km, będący Marszem Solidarności z Ukrainą, do którego nie trzeba dokonywać zapisów.

Walking Lovers 5 km to wydarzenie towarzyszące, które będzie miało miejsce przy okazji  oficjalnego mityngu w chodzie sportowym. Z powodu amatorskiego i rodzinnego charakteru tego wydarzenia nie będzie limitów czasowych i kategorii wiekowych. Z powodów organizacyjnych przewiduje się jedynie ograniczenie do 500 zgłoszeń uczestników (decyduje kolejność zgłoszeń). Start marszu o godz. 13:00.

Nordic Walking Lovers 5 km to wydarzenie towarzyszące, które będzie miało miejsce przy okazji oficjalnego mityngu w chodzie sportowym, organizowane we współpracy z Polską Federacją Nordic Walking. Z powodu amatorskiego i rodzinnego charakteru tego wydarzenia nie będzie limitów czasowych i kategorii wiekowych. Z powodów organizacyjnych przewiduje się jedynie ograniczenie do 500 zgłoszeń uczestników (decyduje kolejność zgłoszeń). Start odbędzie się 23 kwietnia o godz. 14:30. 

Chód dla Ukrainy na 1 km to Marsz Solidarności z Ukrainą, odbywający się bez limitu uczestników i zapisów. Start o godz. 9:00.

Zapisów na Marsz Otwarty Walking Lovers i Nordic Walking Lovers na 5 km można dokonywać pod adresem:
https://www.rkathletics.com/wydarzenia/marsz-otwarty-nordic-walking-lovers/

Patronat Honorowy

Minister Sportu i Turystyki - logo

Najważniejsze informacje:

Data: Niedziela, 23 kwietnia 2023
Lokalizacja: PGE Stadion Narodowy, Warszawa, Polska
Organizator: Fundacja Roberta Korzeniowskiego
Menedżer Mityngu: Robert Korzeniowski- r.korzeniowski@rkathletics.com
Kontakt z Biurem zawodów: kontakt@rkathletics.com, Tel: + 4888398958
Lokalizacja Biura Zawodów i godziny pracy podczas wydarzenia:
A. Hotel Ibis Style Centrum – ul. Zagórna 1a - 00-441 Warszawa 21.04 i 22.04 – 15:00–21:00
B. PGE Stadion Narodowy – Brama nr 2 23.04 – 7:00–19:00
Strona informacyjna mityngu: www.korzeniowski.pl
Opłaty startowe: Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Medale Fair Play Przewidziano medale dla wszystkich uczestników Walking Lovers i Nordic Walking Lovers (limit wynosi 500 dla każdego wydarzenia).

Trasa:
Trasa, po której zostaną przeprowadzone Marsze: dla Ukrainy, Nordic Walking Lovers i Walking Lovers jest zlokalizowana na koronie PGE Stadionu Narodowego. Trasa została oficjalnie certyfikowana i zatwierdzona przez oficjalnego mierniczego World Athletics dnia 12.11.2022 i jest ważna do 31.12.2027. Na tej samej trasie będą rywalizować zawodnicy startujący w chodzie sportowym/ race Walking Długość trasy wynosi 1015,5 m, przewyższenie to 0 m/km, podłoże asfaltowe.

Walking Lovers i Nordic Walking na 5 km

(Ostateczny program minutowy zostanie opublikowany 21 kwietnia 2023 r., po zakończeniu zgłoszeń i rejestracji zawodników).

Pełen regulamin zawodów:

Ikona pdf PL    Ikona pdf EN

Festiwal Chodu Walking Lovers Karpacz

Festiwal Chodu Walking Lovers Karpacz-1

Festiwal Chodu Walking Lovers Karpacz-2