Wręczenie ukraińskich nagród „Złota Mangusta”

Ukraińskie nagrody - „Złota Mangusta”10 stycznia 2023 roku w Warszawie odbyła się 12. Ceremonia wręczenia ukraińskich międzynarodowych nagród sportowych „Złota Mangusta”. W tym roku, z powodu panującej w Ukrainie wojny, po raz pierwszy ceremonia odbyła się poza Ukrainą, nie w Odessie, tylko w Warszawie. Wręczenie ukraińskich nagród zostało połączone ze zorganizowanym przez Polski Komitet Olimpijski Noworocznym Spotkaniem Rodziny Olimpijskiej. 
W tym roku przyznaniem „Złotej Mangusty” zostało uhonorowanych 14 wybitnych postaci światowej społeczności sportowej. Szczególny wyraz miało uhonorowanie Roberta Korzeniowskiego i nr 1 światowego tenisa Igi Świątek. Wszyscy olimpijczycy wyznają te same wartości. Takie „rodzinne” spotkania jednoczą nas w wyjątkowy sposób i sprawiają, że razem łatwiej jest osiągać stawiane sobie ważne cele.

W swoim wystąpieniu Robert Korzeniowski wyraził uznanie dla wszystkich polskich sportowców, którzy otworzyli swoje serca i domy dla koleżanek i kolegów z Ukrainy i za ich wsparcie w prowadzonych codziennych działaniach. Podziękował też za wsparcie swojej żonie – Justynie Korzeniowskiej, oraz zwrócił uwagę na konieczność długodystansowego budowania relacji polsko-ukraińskich, nie tylko teraz w czasie wojny, ale przede wszystkim w przyszłości – w czasie pokoju i dla pokoju.
Fundacja Roberta Korzeniowskiego ma zamiar i będzie dalej rozwijać, przy współpracy z Fundacją Folkowisko i z Fundacją Kościuszkowską, wątek współpracy i wsparcia dla sportowców z powiatu jaworowskiego. Poprzez podejmowane w klubie RK Athletics działania zamierza też dalej wzmacniać integrację ukraińskich trenerów lekkoatletyki oraz dzieci – uchodźców, którzy od lutego 2022 roku pracują i uczą się w Polsce.

List

 

Robert Korzeniowski na Gali wręczenia ukraińskich nagród „Złota Mangusta”

Ukraińska nagroda „ZŁOTA MANGUSTA”

Robert Korzeniowski z otrzymaną nagrodą

Gala wręczenia nagród „ZŁOTA MANGUSTA”

Wręczenie nagród „ZŁOTA MANGUSTA”

Gala