Walking Lovers w wywiadzie dla miesięcznika VIVA

Wywiad z Robertem Korzeniowskim dla miesięcznika VIVA

W czerwcowym numerze miesięcznika VIVA ukazał się wywiad, którego udzieliliśmy wspólnie z moją żoną Justyną, a w nim opowiedzieliśmy  o naszych wspólnych pasjach i codzienności, w której sport odgrywa kluczową rolę. Mówiliśmy m.in. o tym, na czym polegało budowanie naszego związku, jakie wiązały się z tym największe wyzwania, co udało nam się już stworzyć i jakie mamy dalsze plany, a wysłuchała nas Katarzyna Piątkowska.

Nasze pierwsze spotkanie

Z moją żoną Justyną spotkaliśmy się przypadkowo, na schodach w biurowcu, w którym oboje wówczas pracowaliśmy. Tak naprawdę połączył nas jednak sport. Justyna w pewnym momencie miała ambicję, by przebiec półmaraton. Nie wiedziała jednak, od czego powinna zacząć i w jaki sposób się do tego przygotować, więc postanowiła skorzystać z mojej pomocy. W tym celu zgłosiła się do prowadzonego przeze mnie klubu RK Athletics. Zaimponowało mi to, jak bardzo Justyna była gotowa się poświęcić, aby podjąć się tak trudnego wyzwania, i postanowiłem, że sam zajmę się jej przygotowaniem do startu.

Niestety, w trakcie przygotowań przyplątała się Justynie kontuzja i plan przebiegnięcia półmaratonu się nie powiódł. Zamiast tego przekonałem Justynę do rozpoczęcia aktywności fizycznej w formie walkingu.  Ta sytuacja okazała się dla nas ważna jeszcze z jednego powodu – to wtedy narodził się pomysł na zbudowanie wokół nas i naszego klubu sportowego społeczności pasjonatów walkingu. I od tego zaczęła się historia Walking Lovers.

Wyzwania, jakie na nas czekały

Przygotowania do przebiegnięcia półmaratonu, a później wspólne chodzenie, mocno nas do siebie zbliżyły i jednocześnie pokazały, że nasze pasje dają nam w życiu motywację, by tworzyć wspólnie coś nowego. Oboje mamy już na swoim koncie bagaż doświadczeń życiowych i zawodowych oraz nieudane związki, dlatego budowa nowego była dla nas dużym wyzwaniem. Na szczęście wszystko się udało. Teraz jesteśmy razem i wspólnie realizujemy nowe plany na przyszłość! Dziś nie tylko razem mieszkamy, ale również razem pracujemy,  w naszym klubie i fundacji! 

Wspólna przyszłość

Nasz związek sprawił, że oboje zmieniliśmy styl życia. Justyna wcześniej pracowała w korporacjach, głównie w branży farmaceutycznej, rozpoczęcie związku ze mną zaowocowało jednak całkowitą zmianą nie tylko jej życia prywatnego, ale też zawodowego. Zaczęliśmy razem prowadzić fundację i rodzinny klub sportowy, w którym popularyzujemy lekkoatletykę i dajemy możliwość uprawiania sportu wszystkim dzieciom. Wspólnie rozpoczęliśmy też projekt Walking Lovers, który ma na celu rozkochanie ludzi w chodzeniu, czyli w sposobie aktywności fizycznej, która jest odpowiednia dla każdego i nie wiąże się ze zbyt dużym obciążeniem. Wszystkie podejmowane przez nas wyzwania cały czas sprawiają nam dużo radości i satysfakcji! W ramach realizowanych wyzwań byliśmy już razem na Kilimandżaro, a w przyszłości planujemy wspólne wyprawy m.in. do Meksyku i do RPA. 

Idea walkingu jest nam bliska i sami czerpiemy z niej ogromną satysfakcję i motywację do zmagania się z codziennymi wyzwaniami. Wierzymy też w to, że chodzenie to aktywność absolutnie dla każdego, kto chce dbać o zdrowie i aktywność w każdym wieku. Sami doświadczamy radości i korzyści płynących z walkingu i wspólnie z naszymi Walking Lovers’ami chcemy zarażać tą ideą innych. 

Relacje ze wszystkich wypraw i innych podejmowanych przez nas wyzwań można oglądać na kanale Walking Lovers na YouTube, a nasze projekty śledzić w social mediach!Tu też znajdziesz filmy instruktażowe, które pomogą Ci rozpocząć przygodę w walkingiem,  a cały wywiad z nami możesz przeczytać w najnowszym numerze VIVY. Pierwsza część wywiadu jest też dostępna w Internecie na:

https://viva.pl/ludzie/wywiady-vivy/justyna-i-robert-korzeniowscy-czy-rzeczywiscie-miedzy-nimi-jest-16-lat-roznicy-139568-r1/

Robert i Justyna Korzeniowscy

Robert i Justyna Korzeniowscy -1

Robert i Justyna Korzeniowscy -2

Zdjęcia Marlena Bielińska
Makijaż Agata Kalbarczyk
Fryzury Kamil Pecka
Stylizacja Jola Czaja-Przesmycka