Kimberly Garcia wystartuje na 2. Korzeniowski Race Walking Cup!

Gabriela Kimberly García León – peruwiańska lekkoatletka

Kolejne gwiazdy potwierdzają udział w drugiej edycji zawodów Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup, które odbędą się już 23 kwietnia. Do swoistego rewanżu dojdzie w rywalizacji elity pań na dystansie 20 km, gdzie aktualna rekordzistka i mistrzyni świata z Eugene na 20 i 35 km – Peruwianka Kimberly Garcia zmierzy się ze srebrną medalistką tych zawodów, reprezentantką Polski – Katarzyną Zdziebło. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Przekonamy się już 23 kwietnia na trasie wokół korony PGE Stadionu Narodowego.

W warszawskim mityngu, posiadającym klasę Race Walking Tour Gold, potwierdzili swój udział światowej klasy chodziarze z Ameryki Południowej: Erica Sena z Brazylii – medalistka Igrzysk Ameryki Południowej, mistrzostw ibero-amerykańskich oraz igrzysk panamerykańskich (11. miejsce na igrzyskach w Tokio), Cesar Roriguez z Peru, Johana Elelmira Ordonez Ludero oraz Andres Chocho (oboje z Ekwadoru). 

Do zawodów zgłosili się także: rekordzistka Stanów Zjednoczonych – Robnyn Stevens, Hiszpan Alberto Amezcua Balboa – czwarty zawodnik mistrzostw Europy z Monachium i 9. z mistrzostw świata w Eugene 2022, Isaac Palma z Meksyku (dwukrotny olimpijczyk – z Londynu i Tokio), Francuz Kévin Campion (szósty zawodnik ME z Monachium 2022 i dwukrotny olimpijczyk – z Rio de Janeiro i z Tokio).

Oprócz nich możemy się spodziewać wielu światowej klasy zawodników walczących o kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie i Igrzyska Olimpijskie w Paryżu (1:20:10)

W zawodach weźmie udział również cała czołówka polskich chodziarzy, walczących o medale Mistrzostw Polski na 20 km. Oprócz Katarzyny Zdziebło na starcie stanie aktualny mistrz olimpijski w chodzie na 50 km – Dawid Tomala. W mityngu zostaną również rozegrane dystansie 5 km w kategorii U18, 10 km w kat. U20, jak i dystans 10 km w kategorii Mastersów.

Regulamin zawodów:

Ikona pdf PL    Ikona pdf EN

Zapisy polskich zawodników odbywać się będą przez system starter.pzla.pl, natomiast do chodu masowego, Nordic Walking i dla zawodników zagranicznych zapisy otwarte są tutaj.

Patronat Honorowy

Minister Sportu i Turystyki - logo