RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu 2023

RK Athletics - Klub Roberta Korzeniowskiego

RK Athletics Klub Roberta Korzeniowskiego – świętował zakończenie sportowego sezonu 2023

100 medali zdobytych w zawodach mistrzowskich od rangi Mistrzostw Warszawy, przez Mistrzostwa Mazowsza i Makroregionu aż po Mistrzostwa Polski w kategoriach U16, U18 i seniorów a wreszcie tytuły zdobyte na Halowych Mistrzostwach Świata Masters w Toruniu. 

Galę, która miała miejsce w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego poprowadzili Xsenia Pliatsika i Antoni Piskorski, którzy właśnie rozpoczynają swój siódmy sezon treningowy w klubie czterokrotnego mistrza olimpijskiego. Każdy z medalistów imprez mistrzowskich został wyróżniony listem gratulacyjnym oraz okolicznościowym prezentem przygotowanym przez Partnera Klubu, firmę WeNet Group. Specjalne wyróżnienia trafiły też do młodych sportowców, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w życie klubowe i postawą Fair Play. Wyjątkowy charakter miała oprawa muzyczna wydarzenia, bo przygotował ja trener Daniel Chrobot, który wraz z grupą swoich zawodników wystąpił na scenie premierowo prezentując klubową piosenkę ,,Podążaj dalej!” mającą wszystkie atuty, by stać się hymnem klubu. Talentem muzycznym mogła też pochwalić się Ola Antczak, która rano wygrała bieg Olszynki Grochowskiej, by wieczorem zagrać uczestnikom Gali swoje ulubione utwory na saksofonie.

Gala RK Athletics była wyjątkową okazją do podziękowania wspierającym sportowców Partnerom, wśród których są WeNet Group, Propharma - Miody Manuka, Akademia Psychologii Sportu i Centrum Dr Ozimek. Wśród partnerów klubu Justyna i Robert Korzeniowski powitali też firmę OTCF, polskiego producenta odzieży i akcesoriów sportowych znanych wszystkim pod marką 4F.

Największym sportowym wydarzeniem organizowanym przez Klub i Fundację Roberta Korzeniowskiego był światowej klasy mityng w chodzie sportowym Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup, który w kwietniu rozegrano na kilometrowej pętli wokół PGE Narodowego.

Obok instytucjonalnego Partnera, jakim było Ministerstwo Sportu i Turystyki etap World Athletics World Walking Tour wsparli Fundacja PKO Banku Polskiego, Grupa Veolia Polska, Toyota z Radości, Thrivebe Food, Grupa Luxmed i Lekkoatletyka dla Każdego – PZLA. Przedstawiciele Partnerów tego walkingowego spotkania zostali uhonorowani specjalnymi statuetkami i zaproszeni do kontynuacji współpracy przy kolejnej edycji planowanej w Warszawie na 5 maja 2024.

Jednym z bardziej istotnych wątków aktywności Fundacji Roberta Korzeniowskiego jest wsparcie udzielane sportowcom z Ukrainy. Dlatego właśnie przypomniano organizowany przy okazji mityngu w chodzie pod patronatem UNICEF Polska Marsz dla Ukrainy. Podziękowania za zaangażowanie w projekt marszu, ale i szerszy kontekst sportowej współpracy np. z przygranicznym Jaworowem zostały skierowane właśnie do UNICEF, Fundacji Humanitarnej Folkowisko, Instytutu Łukasiewicza, firmy logistycznej Rohling Suus i samej Ambasady Ukrainy w Polsce.

Wśród gości specjalnych nie zabrakło medalistów olimpijskich i zarazem Przyjaciół Klubu Mariana Woronina- rekordzisty Polski w biegu na 100m oraz Jerzego Pietrzyka – srebrnego medalisty olimpijskiego a zarazem prezesa zarządu AKL Ursynów oraz Zenona Dagiela, uczestnika igrzysk i Przewodniczącego Mazowieckiej Rady Olimpijskiej.

Wątek olimpijski przejawiał się też w obecności Arnaud Balner przedstawiciela Ambasady Francji, kraju gospodarza igrzysk Paris 2025, Macieja Słomczyńskiego – dyrektora ds. Produkcji i Igrzysk Olimpijskich w Eurosporcie.

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 1

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 2

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 3

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 4

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 5

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 6

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 8

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 9

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 10

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 11

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 12

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 14

RK Athletics - Zakończenie sportowego sezonu - 13

Toyota