Jak znaleźć dobrego mentora biznesowego?

Robert Korzeniowski - mentoring biznesowy

Korzystanie z usług mentora biznesowego może być wartościowym wsparciem w osiąganiu stawianych sobie celów biznesowych. Dobry mentor biznesowy potrafi wesprzeć korzystające z jego pomocy osoby w wyznaczaniu realnych i jednocześnie niezbyt zachowawczych celów oraz w szukaniu właściwej drogi do ich osiągnięcia. W dzisiejszym wpisie na blogu Korzeniowski.pl wyjaśniamy, co to jest mentoring biznesowy i doradzamy, w jaki sposób powinno się szukać mentora, któremu można zaufać i który poprowadzi do sukcesu!

Na czym polega mentoring biznesowy?

Mentoring biznesowy opiera się na stworzeniu relacji między mentorem a mentee, czyli jego podopiecznym. Głównym celem tej relacji jest zawsze odkrycie i rozwój drzemiących w korzystającej z usług mentora osobie potencjału i możliwości. Mentor biznesowy przeżywa wspólnie ze swoim podopiecznym wszystkie jego emocje i pomaga mu pozbyć się dostrzeganych przez niego problemów. Ważnym elementem współpracy jest nauczenie podopiecznego sposobów właściwego stawiania przed sobą kolejnych celów oraz szukania metod, które umożliwią ich osiągnięcie. 

Wybór odpowiedniego mentora kluczem do sukcesu

Podejmując decyzję o rozpoczęciu współpracy z mentorem biznesowym, każdy klient chce zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie sukcesów zawodowych i osobistych. Żeby to było możliwe, najpierw konieczne jest znalezienie takiego mentora, który będzie znał odpowiednie sposoby i techniki, żeby odkryć drzemiące w podopiecznym możliwości. Najlepiej, jeżeli mentor biznesowy ma na swoim koncie sukcesy. Często pozwala to bardziej uwierzyć w jego możliwości i poddać się jego działaniom. Jeżeli mentor ma czym się pochwalić, podopiecznemu trudno będzie zwątpić w przedstawiane przez niego na spotkaniach sposoby osiągania sukcesów. 

Robert Korzeniowski już od dawna zajmuje się mentoringiem biznesowym. Skorzystanie z jego pomocy jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ najpierw osiągnął wszystko, co mógł w sporcie, natomiast teraz postanowił podzielić się wypracowanymi przez siebie sposobami na odnoszenie sukcesów. Rozmowa z takim mentorem biznesowym z pewnością pomoże w szukaniu własnej drogi do sukcesu i da szansę uzyskać obiektywną ocenę opracowanych przez siebie sposobów osiągania celów.

Jakie korzyści płyną ze współpracy z mentorem?

Mentoring biznesowy to rodzaj relacji, która może trwać krótko, czyli zaledwie kilka spotkań, lub znacznie dłużej. Wszystko zależy od tego, co chce się osiągnąć i z jakiego etapu się startuje. Według wielu osób mentoring biznesowy to rodzaj indywidualnych szkoleń, w których mentor przekazuje mentee potrzebne mu informacje i sposoby osiągania wybranych celów. Indywidualny tryb współpracy znacznie zwiększa jej skuteczność. Uczestnictwo w skierowanych dla większej liczby osób szkoleniach czy wykładach też oczywiście może być wartościowe, ale to indywidualne spotkania sprawiają, że podopieczny może zapamiętać więcej przydatnych dla niego informacji i zaleceń.