Jaka forma aktywności fizycznej pracownika jest najbardziej korzystna dla pracodawcy?

Walking Lovers - aktywność fizyczna pracownika

Odpowiedni poziom aktywności fizycznej powinien być ważny dla każdego człowieka. Wskazuje na to większość lekarzy, dietetyków, ale również coachów i mentorów biznesowych. Z tego względu warto jest też zwrócić na ten element uwagę, opracowując plany firmowych wyjazdów i spotkań motywacyjnych. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu opisujemy, dlaczego odpowiedni poziom aktywności fizycznej jest tak ważny i jakie formy aktywności są z punktu widzenia pracodawców najlepsze na zorganizowanych wyjazdach.

Dlaczego aktywność fizyczna jest tak ważna?

Odpowiedni poziom aktywności fizycznej jest ważny dla człowieka przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Poprzez dbanie o właściwą ilość ruchu, jesteśmy w stanie zapewnić sobie właściwą kondycję i zapobiegać różnego typu problemom zdrowotnym. Ruch ma jednak również duże znaczenie dla naszych umysłów. Bez aktywności fizycznej pracownicy nie są w stanie zadbać o work-life balance, czyli o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a życiem prywatnym. Uprawiając sport lub np. często udając się na spacery, można zapewnić sobie więcej spokoju i nabrać energii do pracy. Aktywność fizyczna powinna być dla nas tak samo ważna jak praca. Na początku wielu osobom może być trudno, ale z czasem na pewno się przyzwyczają i codzienne spacery lub inne formy aktywności staną się dla nich naturalne i nie będą potrafili się bez nich obyć.

Wspólna aktywność fizyczna sposobem wzbogacenia wyjazdów integracyjnych

Mentorzy biznesowi często wskazują aktywność fizyczną jako doskonały sposób wzbogacenia organizowanych wyjazdów integracyjnych. Wiadomo, że na większości tego typu wydarzeń głównymi punktami planów są zawsze najpierw wspólne zebrania i rozmowy na temat najważniejszych celów, a następnie zabawa. Aktywność fizyczna może być jednak także doskonałym wzbogaceniem wyjazdu, który sprawi, że stanie się on dla wszystkich znacznie ciekawszy. W zależności od wybranej formy aktywności fizycznej, pracownicy firmy mogą w niej brać aktywny udział lub kibicować swoim faworytom.

Wspólne trenowanie sposobem budowania integracji w zespole

Każda forma aktywności fizycznej daje możliwość budowania zgranego zespołu i pozwala pracownikom lepiej się poznać. Niekoniecznie od razu muszą to być zawody, w których pracownicy będą ze sobą rywalizowali o zwycięstwo. Taka forma aktywności oczywiście także może być dobra, jednak doskonałym rozwiązaniem może być też np. organizacja wspólnego spaceru w zgodzie z tym, czego nauczają Justyna i Robert Korzeniowscy, razem prowadzący projekt Walking Lovers. W trakcie spacerów z innymi członkami zespołu można się lepiej poznać i porozmawiać o rzeczach, na które w trakcie pracy nie ma po prostu czasu. Wspólna aktywność fizyczna umożliwi też pracownikom rozpoczęcie współpracy na innym polu niż w trakcie wykonywania powierzonej im pracy.