W jaki sposób Robert Korzeniowski może wpłynąć na motywację zespołu pracowników?

Robert Korzeniowski motywuje zespół pracowników

Właściwa motywacja do pracy to podstawa osiągania sukcesów. Tworząc zespół pracowników, który ma szukać sposobów  osiągnięcia określonych celów, zazwyczaj zwraca się uwagę przede wszystkim na umiejętności i wiedzę każdego członka tworzonego zespołu. Często dopiero w pewnym momencie zaczyna się myśleć o tym, żeby zespół był właściwie zmotywowany do działania. Dobrym sposobem na to, żeby naprawić ten błąd lub wspomóc inne rozpoczęte w celu właściwego zmotywowania pracowników działania, jest skorzystanie z pomocy mówcy motywacyjnego. Jednym z najlepszych mówców w Polsce jest Robert Korzeniowski. W jaki sposób może Ci pomóc w zmotywowaniu zespołu?

Mentoring biznesowy

Żeby manager był w stanie właściwie zarządzać zespołem pracowników i stawiać przed nim precyzyjnie określone cele, musi sam być do tego dobrze przygotowany i wiedzieć, co chce osiągnąć. Pomóc w tym mogą indywidualne spotkania z osobą, która będzie potrafiła z nim wypracować właściwą strategię działania. Taka jest rola mentoringu w biznesie. Mentor biznesowy to ktoś, kto uczy spotykającą się z nim osobę właściwego stawiania przed sobą celów i dążenia do ich osiągania. Robert Korzeniowski zajmuje się tym już od dawna i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jako m.in. 4-krotny mistrz olimpijski, doskonale wie, w jaki sposób zmotywować się do systematycznej pracy i do osiągania zamierzonych celów, i teraz dzieli się opracowanymi przez siebie sposobami ze swoimi klientami.

Wykłady motywacyjne dla pracowników

Wiedząc, w jaki sposób stawiać przed sobą realne do osiągnięcia i jednocześnie niezbyt zachowawcze cele, manager wie już, czego powinien wymagać od swoich pracowników. Niekoniecznie jednak sam może umieć ich odpowiednio zmotywować do pracy. Sposobem na właściwe zmotywowanie pracowników jest organizacja dla nich wykładów motywacyjnych. Robert Korzeniowski już od lat jest zapraszany do firm, żeby poprowadził wykłady motywacyjne dla pracowników. Pojawienie się w firmie osoby, która jest wszystkim znana z osiąganych przez lata sukcesów i która przekazuje zebranym pracownikom sprawdzone przez siebie sposoby na to, jak powinni szukać motywacji do realizacji stawianych im celów oraz co zrobić, żeby je osiągać, nie tylko zwiększa zapał do pracy, ale też pozwala osiągać coraz lepsze wyniki. 

Co daje pracownikom kontakt z mówcą motywacyjnym?

Dobry mówca motywacyjny doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakim zagrożeniem jest długoletnia powtarzalność wykonywanych każdego dnia działań. Z biegiem czasu u pracowników, którzy specjalizują się wyłącznie w określonych obowiązkach, dochodzi do zmniejszenia motywacji i zaangażowania. Jeżeli w porę się tego nie zauważy i nie podejmie się kroków, żeby temu przeciwdziałać, kolejnym etapem jest już obniżenie u pracownika poczucia wartości, a następnie wypalenie zawodowe i związana z tym silna niechęć do pracy. 

Takie zagrożenie istnieje w każdej grupie pracowników. Sposobem, żeby zapobiec takim problemom, jest pomoc mówcy motywacyjnego. W przypadku Roberta Korzeniowskiego zaletą skorzystania z jego pomocy jest już sam fakt tego, że jest on powszechnie szanowany za to, co udało mu się w życiu osiągnąć. Zgłaszając się do niego i zlecając mu spotkanie ze swoimi pracownikami, można mieć pewność, że przyniesie ono takie korzyści, jakich się oczekuje!