Jakie są zalety prowadzonych przez znane osoby wykładów motywacyjnych dla pracowników?

Robert Korzeniowski - wykłady

W XXI wieku, w czasach stale rosnącej konkurencji na rynku biznesowym, przedsiębiorcy bezustannie szukają sposobów nie tylko na to, żeby promować oferowane przez siebie produkty i świadczone usługi, ale też na to, żeby zwiększyć skuteczność swoich pracowników. W tym celu coraz częściej decydują się na działania motywacyjne. Coraz popularniejszym sposobem na rozwój pracowników i wsparcie ich w realizacji stawianych przed nimi celów jest korzystanie z pomocy mówców motywacyjnych i zapraszanie ich do prowadzenia wykładów. Szczególnie dużą popularnością cieszą się tzw. celebrity speakers, czyli mówcy motywacyjni, którzy są powszechnie znanymi osobami. Dlaczego warto jest korzystać z ich pomocy?

W jakich celach prowadzone są wykłady motywacyjne dla pracowników?

Praca mówców motywacyjnych ma pomagać pracownikom biznesowym w stawianiu sobie dalszych celów w karierze i w motywowaniu się do szukania sposobów na ich osiągnięcie. W zasadzie w każdym zawodzie i w każdej pracy jest tak, że po latach wykonywania takich samych lub podobnych obowiązków, spada zaangażowanie pracowników, a czasami może nawet dochodzić do wypalenia zawodowego. Wykłady motywacyjne mają za zadanie pomóc pracownikom firm w szukaniu motywacji do działania i w wyznaczaniu sobie kolejnych zadań w wykonywanej pracy.

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z pomocy znanych osób, które mają możliwość podzielenia się ze swoimi słuchaczami własnymi sposobami na stawianie i osiąganie kolejnych celów.

Zalety korzystania z usług celebrity speakers

Celebrity speakers to osoby, które są znane wszystkim słuchaczom. W takiej roli najlepiej sprawdzają się mówcy, którzy słyną z tego, że udało im się osiągnąć wiele sukcesów i przełamać napotykane po drodze problemy. Dobrymi mówcami motywacyjnymi mogą być np. znani politycy, artyści, prezenterzy telewizyjni, skuteczni i szeroko znani z mediów biznesmeni, ale także sportowcy. Jedną z takich osób jest Robert Korzeniowski. Po zakończeniu bogatej kariery sportowej i osiągnięciu wszystkiego, co mógł zdobyć w chodzie sportowym, także czterokrotnie mistrzostwa olimpijskiego i trzykrotnego  tytułu mistrza świata, teraz dzieli się swoimi doświadczeniami i opracowanymi przez siebie sposobami stawiania przed sobą kolejnych, możliwych do spełnienia celów i z motywowania się do ich osiągnięcia.

W trakcie prowadzenia wykładów motywacyjnych dla pracowników firm Robert Korzeniowski stara się ich zmotywować poprzez opisywanie swoich dokonań i sposobów przełamywania trudności, które napotykał na drodze do sukcesu. Poza sferą sportu ma on bogate doświadczenie menadżerskie  z lat 2004- 2020 z pracy w takich firmach jak TVP Sport, UEFA Events, Luxmed , CCC i  spółce brokerskiej Mentor. Obecnie rozwija własną fundację i klub lekkoatletyczny RK Athletics oraz jest zaangażowany jako ekspert i komentator olimpijski w Eurosporcie. Wpływ takich wystąpień na słuchaczy jest duży, ponieważ mają oni możliwość nie tylko poznania znanej i podziwianej za osiągane rezultaty osoby, ale też opracowanych przez nią sposobów realizowania stawianych sobie wysokich celów. Zazwyczaj wykłady znanych osób dają słuchaczom możliwość spojrzenia na to, w jaki sposób prowadzącemu wykład mówcy motywacyjnemu udało się przejść długą ścieżkę, która pozwoliła mu dojść do punktu, w którym zaczął osiągać swoje cele.